Bekçilik fiziki yeterlilik imtihanı ne süre 2022? Bekçilik yazılı imtihan yüzde kaç etkili?

05.08.2022 12:52 Son Güncelleme: 05.08.2022 12:53 Bekçi olmak isteyen adaylar ilk aşamayı geride bıraktı. Yazılı imtihan sonuçlarının açıklanmasının peşinden barajı geçen adaylar için fiziki imtihan süreci başlamış olacak. Peki, bu imtihan ne süre yapılacak?
BEKÇİLİK FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI NE ZAMAN 2022?
Polis Akademisi hemen hemen fiziki yeterlilik sınavının zamanı açıklamadı. Sadece kısa süre içinde pa.edu.tr adresinden fiziki yeterlilik imtihanı tarihinin ve merkezlerin açıklanması umut ediliyor.
PA.EDU İÇİN TIKLAYINIZ…
BEKÇİLİK FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI SÜRECİ NASIL OLACAK?
1. Yazılı Sınavda başarıya ulaşmış olan adaylar, Fiziki Yeterlilik Sınavına alınırlar. 2. Fiziki Yeterlilik Imtihan Komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara nazaran yapar.
a) Fiziki Yeterlilik Imtihanı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek suretiyle uygulamalı olarak yapılır.
b) Fiziki Yeterlilik Sınavında adayın süresinin takip edeni, imtihan yerinde bulunanlar tarafınca görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.
c) Fiziki Yeterlilik Imtihanı yüz tam puan üstünden değerlendirilir. Imtihan sonucunda altmış puanın altından alan adaylar başarısız sayılır. Komisyon tarafınca başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Talibi Olması imkansız” sonucu verilir ve başarısız adaylar sözlü imtihan aşamasına geçemezler.
3. Fiziki Yeterlilik Imtihan tarihleri, bölgeleri, imtihan parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren hususların Polis Akademisi Başkanlığı tarafınca hazırlanan direktifle belirlenerek Polis Akademisi Başkanlığı resmin web adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ek olarak adaylara posta, telefon vb. kontakt araçların ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üstünden meydana getirilen duyuru tebligat niteliğindedir.
BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI… meb.gov.tr 2022 bekçilik imtihan sonucu sorgulama
BEKÇİLİK YAZILI SINAV YÜZDE KAÇ ETKİLİYOR?
Adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı imtihan puanının %25’i, fiziki yeterlilik imtihan puanının % 25’i ve sözlü imtihan puanının % 50’sinin toplamı olarak hesaplanacaktır. Adaylar arasındaki başarı sıralama puanında eşitlik olması halinde; sırasıyla yazılı imtihan puanı, mülakat puanı ve fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınacaktır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı ufak olan aday tercih edilecektir

Son Dakika Haberler