Bernard Mensah: Beşiktaş eski kulübüm, saygım oldukça fazla

04.08.2022 16:30 Haber Deposu: DHA Beşiktaş maçının zorluğundan bahseden 27 yaşındaki futbolcu, Gana Ulusal Ekibi ile Dünya Kupası hedeflerini, yeni kabiliyet Arda Güler hakkında attığı tweeti ve bir oldukça mevzuda açıklamalarda bulunmuş oldu. Kayserispor İdari Menajeri Yunus Akbulut eşliğinde Asist Çözümleme’in hususi bölümünde Arda Ün’ün konuğu olan Ganalı oyuncu sözlerine şöyleki başladı:
Ahmet Nur Çebi’den Emirhan İlkhan açıklaması
“Geçen yıl benim için oldukça zordu. Zor bir dönemden geçtim, değişik bir durum yaşadım. Sakatlık, her futbolcunun başına gelen bir şey. Ben bu sakatlığı oldukça iyi emek harcayarak geçirdim. Bildiğiniz suretiyle sakatlıklardan yine dönmek süre alıyor. Benim için de süre aldı fakat ben mental ve fizyolojik olarak buna hazır olduğuma inanıyorum. Geçirme teklifleri aldım açıkçası şu andaki tek odağım uzun bir sakatlıktan en iyi şekilde kendi durumuma geri dönmek. Onun haricinde benim için mühim olan Kayserispor. Bu ekibi en üst seviyeye çıkarabilmek için elimden gelen her şeyi yapacağım bu sebeple hepimiz için zor bir yıl olacak. Biz bunun üstesinden geleceğiz.” GOL SEVİNCİ YAPACAK MIYIM BİLMİYORUM, O GÜN SAHADA GÖRECEĞİZ
Beşiktaş’a gol atarsan, gol luğu meydana getirecek mısın? sorusuna orta saha oyuncusu şu cevabı verdi:
“Beşiktaş maçı hakikaten zor bir yarışma olacak. Benim buradaki odağım en iyi şekilde dönmek ve takımıma en iyi katkıyı sağlamak. Bu tarz şeyleri yaparsam en mutlu ben olacağım aslına bakarsan. Vodafone Park’ta oynanacak ve kolay olmayacak fakat biz ekip olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Gol luğu meydana getirecek mıyım bilmiyorum, o gün sahada göreceğiz (Gülerek). Sonuçta o takıma saygım oldukça fazla, eski kulübüm…”
AVRUPA’DA HER TAKIM ARDA GÜLER GİBİ YETENEKLİ, KALİTELİ OYUNCU İSTİYOR
Fenerbahçe’nin genç oyuncusu Arda Güler hakkında attığı tweet’in hatırlatılması üstüne Mensah; “Bildiğiniz suretiyle Arda Güler 17 yaşlarında oldukça yetenekli bir futbolcu. Hangi ülkeden olduğundan ziyade bulunmuş olduğu ülkede iyi mi yetiştirdikleri ve iyi mi geliştirdikleriyle ilgili bu durum. Önünde uzun seneler var şu an bir tek 17 yaşlarında… Avrupa’da her ekip Arda Güler şeklinde yetenekli, kaliteli oyuncu istiyor. Arda önündeki yılları iyi değerlendirmeli. Oldukça değişik bir futbolcu” şeklinde konuştu.
MENSAH’IN EN BEĞENDİKLERİ
Mensah, Süper Lig’de en hazır kadronun Trabzonspor bulunduğunu, kendisini en zorlayan ismin Siopis bulunduğunu söylerken, her futbolcunun hayatında kırılma noktası bulunduğunu ve kendisi için bu ismim pozitif yönde yönde Portekiz’deki teknik adam Rui Vitoria bulunduğunu da itiraf etti.
GANA MİLLİ TAKIMI İÇİN HİSSETTİKLERİ
Bernard Mensah, ülkesinin Dünya Kupası’nda vereceği savaşım hakkında şu sözleri sarfetti: “Ben de her Ganalı şeklinde ulusal ekibi yürekten destekleyen biriyim. Gana Ulusal Ekibi’mızın hakikaten iyi bir ekibi var. Bu grupta güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Kaliteli oyunculardan kurulu bir takımımız var. Ben de bir Ganalı olarak, oradaki arkadaşlarımı yürekten destekleyeceğim. Ümit ederim en güzel şekilde gruptan çıkmayı başaracağız.”

Son Dakika Haberler