Cemal Hünal, Çağan Irmak ile ilgili çarpıcı bir itirafta bulunmuş oldu

Liseden sonrasında Londra’da tasarım okuyan, Los Angeles’ta tiyatro ve beyaz perde eğitimi alan Cemal Hünal, “Üç yaşlarında ‘Ne iş yapacaksın?’ diye sorduklarında, ‘Öykü anlatacağım’ yanıtını verirdim. 13 yaşlarında tiyatroya, 17 yaşlarında setlerde çalışmaya başladım. Hedefim oyunculuk değildi, yönetmenlik ve yazarlık yapmak istiyordum. Kardeşimle ortak çizgi film şirketi kurduk. Bir taraftan setlerde çalışıyordum ve dublörlük yapıyorum” dedi.
 
2008 senesinde gösterime giren ‘Ulak’ filmiyle ilk kez kamera önünde yer edinen 45 yaşındaki oyuncu, “Ulak filmimizde Yetkin Dikinciler’in alt dublörüydüm, birden görevi kaptım. İlk rolüm hikayenin içindeki masalsı karakterdi. O dönem Nişantaşı’nda restoran çalıştırıyordum. Ulak’tan sonrasında filmin yönetmeni Çağan Irmak’ı restorana çağrı ettim. ‘Tenha Adam’dan bahsetti bana. Daha senaryoyu yazmamıştı fakat restoranda sahne sahne söyledi. ‘Bu filmimizde oynar mısın?’ diye sordu, ‘Evet’ dedim. Birden kendimi sette buldum” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz sürem final icra eden ‘Sadakatsiz’ dizisinden sonrasında beş filmimizde rol alan Cemal Hünal, Tenha Adam hakkında şu ifadeleri kullandı:
Çağan, filmden o başarıyı beklemiyordu. ‘İnşallah şu filmi 350 bin şahıs izler de Mustafa Bey’in parasını çıkaralım’ dedi. Sonrasında bana, ‘Cemal bu filmi kaç şahıs izler?’ diye sordu. ‘Herhalde 1.5 milyon şahıs izler’ dedim. Gülmekten sandalyeden düştü, latife yapmıyorum! Film dört milyona yakın gişe yapmış oldu.
Tenha Adam, yurt haricinde tekrardan çekilen ilk Türk filmi olmuştu. 2019 senesinde Yiannis Tsimitselis ve Katerian Geronikolou’nun başrolünü oynadığı Yunan projesinin, Atina galasına Mustafa Oğuz ve Çağan Irmak da çağrı edilmişti.

Son Dakika Haberler