Saçtaki egzamayı geçiren mucize benzer biçimde yöntem!

Tesbih ağacı Hindistan’da ve Avrupa’nın sıcak bölgelerinde yetişiyor. Uzmanlar, tesbih ağacının insan sağlığı için oldukca yaralı bulunduğunu ortaya koydu. Bir oldukca hastalığın çaresi olarak kullanılan tesbih ağacı dünya genelinde geniş bir kullanım alanına haiz. Her ne kadar sert bir kokusu olsa da, yağ asitleri ve öteki gıda maddelerinde yüksektir. Çeşitli güzellik ürünlerinde de kullanılan tesbih ağacı, cilt kremleri, vücut losyonları, saç ürünleri benzer biçimde kozmetik ürünlerinde de kullanılmaya başladı.
Meydana getirilen araştırmalara gore tesbih ağacı bununla birlikte saç derisi besleyen yağ asidi içeriyor. Bu sayede saçlar nemlenerek, parlak ve canlı bir hale geliyor.Kuru, yetersiz beslenmiş yada kaba tüyleri pürüzsüz, ipeksi bir dokuya dönüştüren tesbih ağacı yağı, egzama yada dermatit, kaşıntılı, kuru, kırmızı, pul pul dökülme benzer biçimde saç derisinde oluşan sorunları gideriyor.  Makyaj temizliğinde kullanılan losyonlara tesbih ağacı yağı ilave edildiğinde, makyaj kalıntılarının tam olarak çıkması sağlanacak ve cilt beslenecektir.
TESBİH AĞACI YAĞI İLE SAÇ MASKESİ1 çay kaşığı Tesbih ağacı yağı3 çorba kaşığı avokado yağı4-5 damla lavanta yağıTüm malzemeleri iyice karıştırın. Bunu saç derisine ve saçınıza uygulayın ve hafifçe masaj yapın. 1 saat sonrasında ılık su ile durulayabilirsiniz.

Son Dakika Haberler