Sıcaklıklar mevsim normallerinin üstünde seyredecek! 1 Ağustos 2022 hava durumu tahminleri!

Eyyam-ı bahur tarihlerinin dün itibarıyla başlamasının arkasından yeni hava durumu tahminleri merak mevzusu oldu. Birçok şahıs arama motorlarında “bugün hava iyi mi olacak?”, “Çöl sıcakları devam edecek mi?” sual ve mevzu başlıklarını sorguluyor. 5 günlük rapora nazaran yurt genelinde bazı bölgelerde sıcaklıklar tesirini artıracak. Karadeniz ve Marmara bölgesi için ise güçlü rüzgar ve sağanak uyarısı yapılmış oldu. İşte detaylar… 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin şimal kesimlerinin parçalı ve yer yer oldukça bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Çankırı, Kars ve Ardahan çevreleri ile Trabzon, Rize ve Artvin’in iç kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Kıyı Ege’de şimal ve kuzeybatı, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda cenup ve güneybatı yönlerden güçlü (50-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

BÖLGELERDE HAVA NASIL?
MARMARAParçalı azca bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer oldukça bulutlu ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BURSA °C, 32°CParçalı bulutlu, akşam saatlerine kadar mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
EDİRNE °C, 36°CParçalı ve azca bulutlu
 İSTANBUL °C, 32°CParçalı bulutlu
KOCAELİ °C, 31°CParçalı bulutlu, akşam saatlerine kadar mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
EGEAz bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kıyı Ege’de şimal ve kuzeybatı yönlerden güçlü (50-70 km/sa) olarak esmesi umut ediliyor.
 DENİZLİ °C, 38°CAz bulutlu
İZMİR °C, 34°CAz bulutlu ve açık
KÜTAHYA °C, 30°CAz bulutlu
MUĞLA °C, 38°CAz bulutlu ve açık
AKDENİZAz bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 36°CAz bulutlu ve açık
ANTALYA °C, 32°CAz bulutlu ve açık
HATAY °C, 31°CAz bulutlu ve açık
ISPARTA °C, 36°CAz bulutlu ve açık
İÇ ANADOLUParçalı ve azca bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında Çankırı çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA °C, 33°CParçalı ve azca bulutlu
ESKİŞEHİR °C, 30°CParçalı ve azca bulutlu
KONYA °C, 35°CAz bulutlu
YOZGAT °C, 31°CParçalı ve azca bulutlu
BATI KARADENİZParçalı bulutlu, bölge genelinin aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU °C, 27°CParçalı bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DÜZCE °C, 30°CParçalı bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KASTAMONU °C, 30°CParçalı bulutlu, akşam saatlerine kadar mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SİNOP °C, 29°CParçalı bulutlu, akşam saatlerine kadar mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZParçalı bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Trabzon, Rize ve Artvin’in iç kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA °C, 35°CParçalı bulutlu
ÇORUM °C, 33°CParçalı bulutlu
SAMSUN °C, 29°CParçalı bulutlu, akşam saatlerine kadar mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
TRABZON °C, 29°CParçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında iç kesimleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DOĞU ANADOLUAz bulutlu ve açık, şimal ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında Ardahan ve Kars çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, güneydoğu kesimlerinde cenup ve güneybatı yönlerden güçlü (50-70 km/sa) olarak esmesi umut ediliyor.
ERZURUM °C, 34°CParçalı ve azca bulutlu
KARS °C, 31°CParçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MALATYA °C, 38°CAz bulutlu ve açık
VAN °C, 31°CAz bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLUAz bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR °C, 40°CAz bulutlu ve açık
GAZİANTEP °C, 39°CAz bulutlu ve açık
SİİRT °C, 39°CAz bulutlu ve açık
ŞANLIURFA °C, 41°CAz bulutlu ve açık
Eyyam-ı bahur sıcakları başladı mı, ne süre? Eyyam-ı bahur tarihleri 2022!

Son Dakika Haberler