TOKİ müracaat şartları neler olacak? İstanbul, Ankara, İzmir TOKİ toplumsal konut projesi ne vakit?

Ev sahibi olmak isteyen dar gelirli kişiler için sevindiren haber geçtiğimiz günlerde gelmişti. Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi 81 ilin tamamında olacak.
İSTANBUL, ANKARA, İZMİR TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ NE ZAMAN?
81 ilde 150 bin toplumsal konut yapılacak. Gömü arazileri vatandaşa açılacak. Ev ve arsalar 15 yıla varan vadelerle satılacak.
Ankara Çankaya İleri Mahallesi’nde meydana gelen kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreninde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesini 81 ilde başlatacaklarını belirtti.
Bakan Kurum, “İnşallah yeni toplumsal konut projelerimizi de gelecek ay itibarıyla, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız” dedi. Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamalarda olacak.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAK?
Konutların satılmasında vatandaşa 15 yıla kadar varan vade seçeneği sunulacak. Ev sahibi olmayan dar gelirliler için konutların yüzde 10 peşinatla satılması planlanıyor.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde TOKİ eliyle yapılacak konutlardan yararlanmak isteyen vatandaşların hane halkı geliri net 10 bin TL’den fazla olmayacağı belirtiliyor.
Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri, dul ve yetimler, engelliler ve emeklilere toplumsal konutlarda belirli saptanca da ayrılacak.
Sadece gene de net müracaat şartları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı izahat ile ortaya çıkacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrasında yapacağı açıklamalar CNN TÜRK ekranlarından canlı izlenebilecek.

Son Dakika Haberler