vivo X Fold+, AnTuTu performans testinde görüldü

21.09.2022 10:01 Haber Deposu: Donanım Günlüğü vivo hemen hemen yeni katlanabilir telefonunu ne vakit tanıtacağı mevzusunda resmi bir izahat yapmamış olsa da gelen son sızıntılar telefonun çıkışının oldukça yakın bulunduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan görselleriyle gündemimize taşınan X Fold+, bu kez de AnTuTu performans testinde görüldü.
vivo X Fold+, tasarım olarak X Fold ile aynı olacak. İki telefon arasındaki aslolan farklar teknik özellikler tarafında karşımıza çıkacak. Bildiğiniz benzer biçimde X Fold, Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden güç alıyor. X Fold+ ise Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alacak. Telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 kullanacağı yönündeki iddialar, AnTuTu’da yer edinen bilgilerle doğrulanmış oldu. Öte taraftan telefonun AnTuTu’da kontrol edilen versiyonunun 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanına haiz olduğu görülüyor. vivo X Fold+, AnTuTu performans testinden almış olduğu 1,100,438 puanla oldukça iddialı bulunduğunu gösterdi. Bu puan X Fold+’ı en kuvvetli telefonlar sıralamasında ilk sıraya yerleştirmese de üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Sadece daha önemlisi bu puan, X Fold+’ın piyasadaki en kuvvetli katlanabilir telefon olacağına işaret ediyor. Şundan dolayı bu puanla X Fold+ hem Samsung katlanabilir telefonların hem de Xiaomi Mix Fold 2’nin önünde içeriyor.
X Fold+ ile beraber gelecek bir öteki geliştirme de şarj hızı mevzusunda olacak. X Fold benzer biçimde X Fold+ da 4600 mAh’lık bir batarya ile geliyor fakat bu kez şarj hızı 66W’dan 80W’a çıkıyor.Ekran ve kameralar mevzusunda vivo X Fold ile X Fold+ içinde kayda kıymet bir fark olması beklenmiyor. X Fold benzer biçimde X Fold+ da 6.53 inçlik AMOLED bir dış yüzey ekranı ve 8.03 inçlik AMOLED bir ana ekranla gelecek. Her iki ekranın da yenilenme hızı 120Hz olacak.
X Fold+’ın dörtlü arka kamerası 50 megapiksellik bir ana lens, 48 megapiksellik bir geniş açılı lens, 12 megapiksel portre lensi ve 8 megapiksellik periskop lensten oluşuyor. Telefonda biri dış yüzeyde biri içeride olmak suretiyle iki selfie kamerası içeriyor.

Son Dakika Haberler